0 212 510 58 68

Merkez ve şubeli yapıda olupta merkezde ayrı şubede ayrı e-fatura kullanan firmaların e-faturalarının ayrıştırılması işlemi posta kutusu etiketleri ile yapılmaktadır.

Örnek :

Merkez posta kutusu etiketi : urn:mail:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Şube posta kutusu etiketi : urn:mail:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Posta kutusu etiketleri ile gönderici birim etiketleri fiziksel olarak kullandığımız adres sistemine benzemektedirler. Nasıl ki kağıt faturada mahalle, cadde, sokak, bina no, daire no gibi adres alanlarını kullanıyorsak ve bu adres alanı benzersiz ise posta kutusu etiketimiz ve gönderici birim etiketimiz de bu gibi benzersizdir. Hem merkez hemde şubeler için kullanılacak olan posta kutusu etiketleri GİB'in belrlediği standartlarda olmak zorundadır. Posta kutusu etiketi ile gönderici birim etiketi GİB'e müracaat ettiğimiz sırada firmaya verilmektedir. 2015 öncesinde e-fatura sistemine dahil olan firmalar için etiketler sadece "defaultpk" , "defautgb" olarak tanımlanıyordu. Fakat günümüzde ise "urn" formatında etiketler kullanılmaktadır.