0 212 510 58 68

Logo Connect Portal çözümünde e-fatura alımları ve e-fatura gönderilmesi GİB’in www.efatura.gov.tr adresinde mükellefler için kullanıma sunduğu e-Fatura portalı aracılığıyla gerçekleştirilir. Logo Connect Fatura programı ile faturalar GİB’in belirlediği formatta oluşturulur ve manuel olarak portale yüklenerek manuel olarak alınarak sisteme aktarımı gerçekleştirilir. Portal kullanımı GİB tarafından Aylık 500 adet ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca GİB portal çözümünde e-faturalar GİB tarafından saklanmamaktadır. GİB'in e-fatura saklama hizmeti bulunmamaktadır.

 

logo connect
logo connect

İşlem akışı şu şekilde olmaktadır;

Logo Connect e-Fatura uygulaması ile GİB’in belirlediği formatta hazırlanan e-Faturalar belirlenen bir klasörde toplanır. Daha sonra hazırlanan bu e-Fatura dosyaları, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın e-Fatura Portalı’na kullanıcı tarafından manuel olarak yüklenir ve buradan alıcısına gönderilir. Ters akışta da, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan e-Fatura Portalı’na gelen e-Faturalar da yine kullanıcı tarafından manuel olarak klasöre alınır; sonrasında LogoConnect aracılığıyla ERP sistemine aktarımı gerçekleştirilir.

Özetle kullanıcı, e-Fatura sistemi üzerinden, faturalarını kendi belirlediği klasörde otomatik olarak kaydeder. Ancak bu klasörün, GİB’in e-fatura portaline aktarımını portale girerek manuel olarak yapar.Logo go 3 connect ve logo tiger 3 connect son mevzuata uygun güncellemesiyle online bir yapıda çalışmaktadır.Logo go 3 connect işlemlerinde logo go 3 gelen e-fatura ,giden e-fatura, logo go 3 e-arşiv gelen ve giden faturalarının listelendiği kaydedildiği uygulama ekranına sahiptir.